Ana Sayfa / Pratik Bilgiler / Koltuk Yıkama Aşamaları

Koltuk Yıkama Aşamaları

Koltuk yıkama fırçalama püskürtme ve emme sistemi ile yapılır.  Koltukları yıkamadan önce lekeleri özel kimyasallarla çıkarılır.  Hassas bir fırçalamayla koltuklar yıpratılmadan şampuanlı su ile fırçalanır. Fırçalama yapılırken oluşan kirli su vakumlu makine ile emdirilir. Koltuklara temiz su verilir, tekrar iyi bir şekilde emdirilerek kurumaya bırakılır. Kuruma süresi koltuk yıkamada öncü ve kurumsal firma olarak son sistem makine ve deneyimli personelimiz eşliğinde temizlenen koltuklarınız kirden ve mikroplardan tamamen arındırılır. Koltuk yıkama işlemi bittikten 3 saat sonra kullanıma hazır hale getirilir.

Koltuk yıkama aşamaları

1- Koltuğun kumaş kaplanmış her tarafı, sanayi tipi kuru vakum makinesiyle vakumlanır.

2- Koltuğun kumaşı ve diğer faktörleri dikkate alınarak uygun şampuan seçilir. Varsa lekeler üzerinde çalışmalar yapılır.

3- Koltuğun kumaşına uygun şampuan sulandırılarak köpük elde edilir. Fırça ve benzeri aparatlarla kumaş olan bölümlere köpük yedirilir.

4- Koltuğun kumaşına, kurumasına yakın steam vakumla temiz su verilir, alınır. Bu işlem ince kir çıkana kadar tekrarlanır.

5- Yıkama işlemi biten koltuğun, varsa ahşap bölümleri parlatıcıyla silinir.

6- Koltuğun son kontrolü yapılıp, bulunduğu yerde hava sirkülasyonu sağlanır. Ortalama 3-4 saat sonra kullanıma hazırdır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Koltuklardan lekeler nasıl çıkartılır ?

Koltuklardan lekeler nasıl çıkartılır ? Koltuk kumaşlarından leke çıkarma en iyi yaptığımız işlerden bir tanesidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara